Strony Fundacji Trzy Talenty com używają cookies.

O zespole Syndrom Beczki

Syndrom Beczki - lubartowska grupa szantowa

Zespół działa od 2011r. Ogromne zaangażowanie i sztuka o nietuzinkowej jakości potwierdzonej licznymi wyróżnieniami i nagrodami zdobytymi w krajowych konkursach i festiwalach sprawiły, że Syndrom Beczki jest chętnie zapraszany na festiwale oraz różne imprezy klubowe i okolicznościowe. Przykładem może być pozakonkursowe zaproszenie prestiżowy festiwal Shanties 2016 w Krakowie. Ostatnio na III Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej w Rawie Mazowieckiej Syndrom Beczki zdobył główną nagrodę, "Złotą szeklę".

Pierwszą płytą wydaną przez grupę w 2014r. była płyta „Marzenie o wielorybie”. Była to mieszanka repertuaru autorskiego i własnych aranżacji do tekstów i muzyki innych autorów. Płyta jest do nabycia w kiosku fundacji (Syndrom Beczki - Marzenie o wielorybie).

Grupa angażuje się w promocję rodzinnego miasta Lubartów czego dowodem jest płyta „Lubartowska łajba”. Zawarty na płycie materiał jest zwiastunem płyty Kubek. Prezentowany tu repertuar jest złożony wyłącznie z autorskich tekstów i muzyki.

W kwietniu 2016r. Syndrom Beczki nawiązał współpracę z fundacją Trzy Talenty z Lubartowa. Fundacja wspiera grupę w promocji i produkcji nagrań oraz organizacji koncertów i występów okolicznościowych. Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem jest płyta "Lubartowska łajba".

Dodatkowe informacje