Strony Fundacji Trzy Talenty com używają cookies.

O zespole Syndrom Beczki

Syndrom Beczki - lubartowska grupa szantowa

Zespół działa od 2011r. Ogromne zaangażowanie i sztuka o nietuzinkowej jakości potwierdzonej licznymi wyróżnieniami i nagrodami zdobytymi w krajowych konkursach i festiwalach sprawiły, że Syndrom Beczki jest chętnie zapraszany na festiwale oraz różne imprezy klubowe i okolicznościowe. Przykładem może być pozakonkursowe zaproszenie prestiżowy festiwal Shanties 2016 w Krakowie. Ostatnio na III Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej w Rawie Mazowieckiej Syndrom Beczki zdobył główną nagrodę, "Złotą szeklę".

Pierwszą płytą wydaną przez grupę w 2014r. była płyta „Marzenie o wielorybie”. Była to mieszanka repertuaru autorskiego i własnych aranżacji do tekstów i muzyki innych autorów. Płyta jest do nabycia w kiosku fundacji (Syndrom Beczki - Marzenie o wielorybie).

Grupa angażuje się w promocję rodzinnego miasta Lubartów czego dowodem jest płyta „Lubartowska łajba”. Zawarty na płycie materiał jest zwiastunem płyty Kubek. Prezentowany tu repertuar jest złożony wyłącznie z autorskich tekstów i muzyki.

W kwietniu 2016r. Syndrom Beczki nawiązał współpracę z fundacją Trzy Talenty z Lubartowa. Fundacja wspiera grupę w promocji i produkcji nagrań oraz organizacji koncertów i występów okolicznościowych. Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem jest płyta "Lubartowska łajba".

O grupie Chórtownia

Męska Okazjonalna Grupa Wokalna Chórtownia powstała w 2007r. Inicjatorem i założycielem grupy była Pani Dorota Wydrzyńska. To jej siła perswazji i dar przekonywania sprawiły, że grupa pozytywnie zakręconych, dorodnych mężczyzn w kwiecie wieku zaczęła śpiewać. Członkami chóru są panowie w wieku 45+ z dziarskimi emerytami włącznie.

Skład zespołu zmieniał się wielokrotnie na przestrzeni lat od 15 do ponad 20 chłopa :) Bywa, że ci którzy zaniechali wokalnej przygody, po pewnym czasie wracali. Atmosfera w zespole jest jak narkotyk, z którym nie sposób na dłużej się rozstać.
Od początku swojego istnienia Chórtownia jest prowadzona przez Grażynę Grymuzę. Grażyna jest duszą i motorem Chórtowni. Chórtownia swoim śpiewem chce przekazać słuchaczom choć odrobinę energii, zapału i pogody ducha dyrygentki i zespołu.
Chórtownia cały czas korzysta z gościnności i zasobów Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie pod dyrekcją Pani Jolanty Tomasiewicz. PMDK jest również głównym organizatorem występów grupy. Bez wsparcia i osobistego zaangażowania pani dyrektor nie moglibyśmy zaistnieć na lokalnej - i nie tylko - estradzie, ku zadowoleniu naszych fanów, których przez te 7 lat udało nam się zdobyć całkiem liczną gromadkę.

Aktualny skład Męskiej Okazjonalnej Grupy Wokalnej Chórtownia:

 1. Jan Iwanek, bas.
 2. Waldemar Kanar, tenor.
 3. Ryszard Kapusta, tenor.
 4. Ziemowit Knorps, bas.
 5. Tomasz Krówczyński, tenor.
 6. Christo Neszow, tenor.
 7. Sławomir Nowakowski, bas.
 8. Grzegorz Poznański, tenor.
 9. Andrzej Rybak, tenor.
 10. Zbigniew Sajda, tenor.
 11. Leszek Sienkiewicz, bas.
 12. Jarosław Siwiec, bas.
 13. Andrzej Szwagierczak, tenor.
 14. Krzysztof Świć, bas.
 15. Zdzisław Wereszczyński, bas.
 16. Robert Wijaszka, tenor.
 17. Andrzej Zdunek, bas.

O aktywności Chórtowni można poczytać na stronie Chórtownia - osiągnięcia.

Zapraszamy na Facebook Chortowni i kanał YouTube.

Tak było na początku

A tak, ostatnio na płycie "Graj Panu..."

O zespole Black Cat Crew

Balck Cat Crew

Światowy poziom rocka

Skład

      • Jan Grymuza – gitara basowa, wokal,
      • Kacper Witek – perkusja.

O zespole

Polski duet Black Cat Crew powstał 1 stycznia 2015r. Członkowie zespołu pochodzą z ziemi lubartowskiej. Założycielami są Jan Grymuza - wokal i gitara basowa oraz Kacper Witek - perkusja.

Szczególny sposób gry Jana Grymuzy sprawia, że słuchacz ma wrażenie brzmienia dwóch instrumentów. Wyraźnie słychać zarówno bas jak i partie gitary prowadzącej. Wtóruje mu energiczna i zadziorna perkusja Kacpra. Mocne, zdecydowane brzmienie perkusji w gitarowej otoczce basowo-wiolinowej tworzą doskonałą kanwę dla nieco mrocznego lecz ciepłego wokalu Janka. Całość nadaje utworom zespołu unikalny charakter.

W muzyce Black Cat Crew słychać doskonałą współpracę obu muzyków. Rozumieją się "w lot" i wzajemnie dopasowują jak elementy jednej układanki. Kombinacja ostrej perkusji i ciętego rockowego brzmienia gitary wypełniona niskim, snującym opowieść wokalem dają malowane dźwiękiem, piękne w swojej prostocie niezapomniane impresjonistyczne wrażenia.

Muzycy obecnie przygotowują materiał do debiutanckiej płyty "Walk".

Od września 2015r. zespół jest wspierany i reprezentowany przez Fundację Trzy Talenty.

Podkategorie

 • Chórtownia

  Męska Okazjonalna Grupa Wokalna Chórtownia przy Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Lubartowie

 • Black Cat Crew

  Zespół rockowy Black Cat Crew.

Dodatkowe informacje